Wymiary skrzynki na piwo

wymiary skrzynki na piwo

W przypadku piwa w szklanych opakowaniach niezwykle istotne jest zadbanie o jego właściwe przewożenie. Bezpieczny transport to podstawa, aby uniknąć strat finansowych. Konieczne staje się wobec tego zapewnienie specjalnych warunków na czas transportu, z wykorzystaniem odpowiednich skrzynek. Chronią one szklane butelki przed stłuczeniem. Można liczyć na to, że cały ładunek zostanie bezproblemowo dostarczony do miejsca docelowego. Pojawia się jednak pytanie: jaka powinna być optymalna skrzynka na piwo?

Do transportu piwa niezbędne są specjalne skrzynki

Do transportu piwa w szklanych butelkach wykorzystuje się specjalne skrzynki mające wnętrze poprzedzielane przegrodami. Pozwala to na odwrócenie od siebie butelek. Nie mają one ze sobą styczności, przez co nie dochodzi do ich wzajemnego obijania się. Ryzyko stłuczenia zostaje drastycznie zredukowane. Odseparowanie od siebie butelek ma znaczenie podczas przenoszenia, załadunku, transportu i rozładunku.

Trzeba pamiętać o tym, że szkło jest surowcem relatywnie podatnym na uszkodzenia mechaniczne, dlatego należyte zabezpieczenie ich staje się kwestią priorytetową dla każdego przewoźnika i sprzedawcy. Rozbicie butelki jest równoznaczne z wylaniem się jej zawartości, co rozpoczyna całą kaskadę problemów. Skrzynki z przegrodami sprawdzają się idealnie do transportu piwa. Są wyposażone w ergonomiczny uchwyty, co ułatwia ich przenoszenie. Można liczyć także na wzmocnione narożniki, które zapobiegają pękaniu. Skrzynki na piwo mogą być nawet sztaplowane, bez ryzyka uszkodzenia towarów.

Jaki powinien być wymiar skrzynki na piwo?

W przypadku skrzynek na piwo bardzo ważne jest to, aby miały one odpowiednią wielkość i pojemność. Obecnie do wyboru są pojemniki do przewożenia alkoholu w rozmaitych rozmiarach. Skrzynkę dobiera się do pojemności butelek i ich ilości. Duża wytrzymałość pojemników wykonanych z tworzyw sztucznych przekłada się na ich długotrwałe użytkowanie. Obecnie bardzo często wykorzystuje się pojemniki wykonane z polietylenu ze względu na niezwykłą trwałość, niepodatność na to działanie wysokich i niskich temperatur, tłuszczów i olejów. Tego typu skrzynki są także odporne na działanie rdzy, korozji. Łatwo utrzymać je w czystości, mogą być składowane piętrowo.

Standardowe wymiary skrzynki na piwo wynoszą 400 x 300 x 290 mm. Jest to wersja mająca 20 gniazd przeznaczonych na butelki o pojemności 0,5 l. Z kolei skrzynki o wymiarach 400 x 330 x 205 mm również są wyposażone w 20 gniazd, służą do transportu butelek o pojemności 0,33 l. W sprzedaży znajdują się także modele przystosowane do transportu opakowań o pojemności 0,25 l i 1 l. Skrzynki mają najczęściej 12 gniazd, 20 lub 24. Istotne jest to, aby były one jak najlżejsze, co przekłada się na łatwe przenoszenie ich z miejsca na miejsce, wyjmowanie z pojazdu służącego do transportu.

Na co zwracać uwagę przy wyborze skrzynki do transportu piwa?

Skrzynki na piwo powinny być wyposażone w ergonomiczne uchwyty, aby móc bez problemu je przenosić. Kolejną kwestią będą dodatkowe wzmocnienia na narożnikach i na dnie. W przypadku linii produkcyjnych kluczowe staje się postawienie na skrzynki na piwo, które mogą być transportowane przy zastosowaniu przenośników automatycznych. Nie bez znaczenia będzie także kolorystyka, szczególnie pod kątem marketingowym. Warto zadbać o to, aby kolory zostały dopasowane do prowadzonego biznesu, tworzyły spójność wizualną.

Skrzynki na piwo mogą zostać również spersonalizowane. Służy do tego technika znakowania. Ułatwia to identyfikację pojemników na alkohol. Zmniejsza się ryzyko zakupienia towarów i ich kradzieży. Na uwadze powinno się mieć także to, z czego została wykonana skrzynka. Jeśli ma zachować swoje wysokie walory użytkowe przez długi czas, to należy postawić na produkt wyprodukowany z najwyższej jakości surowców. Skrzynki na piwo są narażone na działanie szereg szeregu niekorzystnych czynników zewnętrznych, więc muszą być na nie odporne. Priorytetem jest także zapewnienie bezpieczeństwa przewożonym produktom.

Rekomendowane artykuły